6.3.14

Home Sweet Home

Chciałabym być minimalistką, ale mam przeczucie, że w tym wcieleniu to się może nie udać.

Ilekroć zabieram się do zrobienia porządków wśród otaczających mnie przedmiotów odzywa się we mnie sentymentalna kolekcjonerka muszelek i kamyczków. Z większością ubrań już się uporałam a było z czym, bo po powrocie z Nowego Jorku miałam tyle ciuchów, że mogłabym zapełnić nie jedną a kilka szaf. Co też ostatecznie się stało, bo po selekcji większość ubrań przeprowadziła się do szaf moich sióstr, kuzynek i koleżanek. Mam nadzieję, że te wszystkie delikatne bawełny, jedwabie, kaszmiry i wełny z merynosów w nowych domach są dobrze traktowane. Zażywają letnich kąpieli w delikatnym szamponie i że nigdy nie będzie im dane zobaczyć metalowego bębna pralki automatycznej.

Moją małą słabością są przedmioty. Wyprawa na pchli targ kończy się tym, że zawszę coś się przypałęta; to koń, to małpa albo jakiś naszyjnik z pereł.

Lampę kupiłam na pchlim targu na Manhattanie od miłego starszego pana, który zaręczał, że funkcjonuje i rzeczywiście do dziś świetnie mi służy. Jaguar przyjechał w walizce z Niemiec, a świeczniki to emigracja z Francji - prezent od siostry. Biały koń jest Włochem a czarny pochodzi z Tajlandii. Lubię tę moją menażerię, towarzyszy mi już od kilku lat, ale jest jeden mankament: przeprowadzki są prawdziwym koszmarem.Photos by Gray Cat Can Fly & Richman

8 comments :

 1. wspaniale detale, przedmioty jak z bajki !!! : )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta ja dziękuję, duża w tym Twoja zasługa : )

   Delete
 2. Ale obłędna lampa!!!!!!! :) E tam, po co ludziom minimalizm, jeśli jest tyle pięknych przedmiotów, którymi się można otaczać! ;)

  ReplyDelete
 3. A ja będę się upierała, że jesteś zwolenniczką minimalizmu. Tych przedmiotów wcale nie jest za dużo, a kolaż na dole robi piorunujące wrażenie.
  Tylko Ucho... Ucho skąd jest? :)

  ReplyDelete
 4. This are beautiful!! Such great style!

  ReplyDelete
 5. This space is so homey and so colorful - I love it. xx

  TOPCOAT

  ReplyDelete
 6. Great ideas for decorating.

  Love,
  Sofia

  stylishlyinlove.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Jejuuuuu, post jak dla mnie. Kurczę, ja jestem bałaganiarą, ale w duszy minimalistką, która czasem schodzi na gorszą stronę wystroju wnętrz i zbiera bibeloty. Akurat jestem jeszcze na etapie przygotowywania bazy mojego mieszkania, więc zamysł jest taki: zero bibelotów, zero głupot, niepotrzebnie zbierający kurz. Czy mi się to uda? Liczę na to! :)

  ReplyDelete